جا‌مهری و جا‌کتابی مسجد
جا‌مهری و جا‌کتابی مسجد
جولای 24, 2021
پارتیشن نماز‌خانه
پارتیشن نماز‌خانه
جولای 25, 2021

کتابخانه مساجد

کتابخانه مساجد

کتابخانه مساجد

رکتابخانه مساجد

کتابخانه مساجد : کتابخانه مساجد مجموعه ای کوچک از کتاب‌های مذهبی است که در از گذشته تاکنون یکی از شبستان‌های مسجد و یا در کنار آن نگهداری می‌شوند. ظاهراً هیچ محل ثابتی برای کتابخانه مساجد وجود نداشته است. کتابخانه مساجد بیشتر در کنار منبر و محراب و در دسترس عموم قرار می‌گیرد. ایجاد کتابخانه مساجد در مکان های این چنینی سبب می‌شد که کتابخانه بیشتر در معرض دید، و در نتیجه، قابل دسترس‌تر باشد. ایرانیان با تأسیس کتابخانه مساجد و تشکیل جلسات بحث و گفتگو رونق خاصی به مساجد بخشیدند. از آنجا که مسجد محل عبادت است و در بین مسلمانان از حرمت و قداست خاصی برخوردار است، بنابراین می توان گفت: کتابخانه مساجد مردمی است که همین ویژگی آن را از سایر کتابخانه ها متمایز می کند.

کتابخانه مساجد‌ای که امروزه در بازار موجود هستند یا از جنس چوب طبیعی ساخته شده اند و یا از جنس تخته های چوبی و MDF. البته ناگفته نماند که تعدادی از کتابخانه مساجد نیز با انواع و اقسام فلزات نظیر آلومینیوم ساخته می شوند.

نکته مهم دیگری که باید به هنگام خرید کتابخانه مساجد به آن توجه داشته باشید، اندازه این قبیل محصولات می باشد. اندازه یک کتابخانه مساجد در حقیقت شامل طول، عرض و همچنین عمق قفسه های آن است و باید همیشه با توجه به این سه فاکتور عددی و همچنین تناسب کتابخانه مساجد با فضای مورد نظرتان در محیط خانگی و یا کاری خود، اقدام به خرید کتابخانه مساجد مناسب نمایید.